Blog

Czy instalacja z dotacją jest zawsze opłacalnym rozwiązaniem ?

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna

Dotacja to w obszarze Odnawialnych Źródeł Energii słowo-klucz, który otwiera serca Klientów i jeśli coś jest "z dotacją" to zawsze wzbudza wielkie zainteresowanie. Na rynku dochodzi nawet do sytuacji, kiedy Klienci są poddawani manipulacjom polegającym na tym, firmy instalatorskie sztucznie zawyżają swoje oferty cenowe dodając do cen katalogowych narzuty, następnie tak je przedstawiają że oferta jest "z dotacją".

Na co zwrócić uwagę przy wyborze systemu fotowoltaicznego

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Wielkość produkcji energii elektrycznej z elektrowni słonecznej zależy w największym stopniu od:

• lokalizacji, 

• czasu ekspozycji modułów fotowoltaicznych na bezpośrednie działanie słońca,

• wybranej technologii 

oraz 

• jakości wykonania instalacji. 

 

Poniżej przedstawiamy kilka informacji na jakie aspekty systemu zwrócić szczególną uwagę, aby nasz wybór był optymalny. 

 

Perspektywy rozwoju fotowoltaiki w  Polsce

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

 

Nadal  nie wszyscy zdajemy sobie sprawę, że obecnie przeżywamy „drugą zmianę cywilizacyjną w energetyce”, ponieważ nauczyliśmy się wykorzystywać zjawisko fotowoltaiczne (w dużym skrócie: światło słoneczne + ogniwo fotowoltaiczne => prąd elektryczny). Możemy pozyskiwać energię elektryczną w sposób czysty i za darmo z nieograniczonego źródła jakim jest Słońce. Nic już nie odbierze ludzkości tej wiedzy, zmiana w świadomości się dokonała. Nie ma odwrotu od pozyskiwania czystej energii ze światła słonecznego!

Czy Fotowoltaika jest w ogóle ekologiczna ?

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Ile energii trzeba zużyć i ile CO2 wyemitować żeby wyprodukować elektrownię słoneczną  ?

Wiele osób, dla których ważne są aspekty ochrony środowiska, zadaje to pytanie bo ma wątpliwości, czy zasoby ziemi (energia z paliw kopalnych, pierwiastki ziem rzadkich) jakie należy zużyć aby wyprodukować system fotowoltaiczny nie są czasami  wyższe niż późniejszy uzysk z funkcjonowania tego systemu w postaci wyprodukowanej ekologicznej energii, czy zaoszczędzonej emisji dwutlenku węgla. 

Błędne przekonania o pompach ciepła

Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Wg danych Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC) na koniec roku 2016 było zainstalowanych w Polsce ponad 70 tysięcy instalacji pomp ciepła. Oczywistym faktem jest, że powszechne stosowanie pomp ciepła może się przyczynić do ograniczenia niskiej emisji zanieczyszczeń powietrza. Szacuje się, że obecnie w Polsce  w domach jednorodzinnych zainstalowanych jest ponad 4 mln kotłów węglowych. Pompy ciepła mogłyby sukcesywnie je zastępować i są najsensowniejszym rozwiązaniem w tym przypadku. Na przeszkodzie stoją jednak wciąż bardzo rozpowszechnione mity i błędne przekonania które zakorzenione są w świadomości wielu potencjalnych inwestorów. Słyszymy ciągle wiele teorii nie popartych żadnymi faktami, które jednak blokują podejmowanie racjonalnych decyzji. Poniżej zebraliśmy najważniejsze z mitów otaczających ten rodzaj zapewnienia sobie niezależności energetycznej. Niektóre z nich są wysublimowane i wynikają po prostu z nieaktualnej wiedzy, niektóre wprost śmieszne i trudno je racjonalnie wytłumaczyć.

 

O GoSolar

Naszą misją jest zapewnienie naszym Klientom komfortu życia i niezależności energetycznej.

Uzyskamy to dzięki dostarczaniu Im najwyższej jakości rozwiązań z obszaru Odnawialnych Źródeł Energii oraz świadczeniu kompleksowego, profesjonalnego serwisu.

Ostatnie nowości

©2023 GoSolar Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe należą do ich właścicieli. Design featured by Aga Kosa

Szukaj