Fronius

Fronius - inwertery klasy premium

Od ponad 60 lat nazwa Fronius to synonim intensywnych prac badawczych i ciągłego poszukiwania nowych, innowacyjnych rozwiązań. Perfekcyjną efektywność można dostrzec w każdym produkcie. Była ona wiele razy nagradzana, nagrodami krajowymi i międzynarodowymi.
Aktualnie Fronius jest 5 producentem inwerterów solarnych na świecie. Rozwiązania firmy Fronius charakteryzują się jakością oraz dużą elastycznością. Inwertery Fronius są przygotowane do inteligentnych sieci przyszłości tzw. Smart Grids oraz współpracują z pompami ciepła zwiększając zużycie własne energii.

Innowacyjne rozwiązania

fronius-snapinverter1.png

Technologia SnapInverter

Ustandaryzowany system mocowania co sprawia, że instalacja oraz konserwacja są prostsze niż kiedykolwiek przedtem. Miejsce połączenia jest odseparowane od obwodu zasilającego. Stacja bazowa wraz ze wszystkimi przewodami jest mocowana najpierw na ścianie. Inwertery są instalowane później. Innowacyjny system uchylny sprawia, że instalacja oraz serwis są maksymalnie przyjazne użytkownikowi.
fronius-integrated-data-communication.png

Zintegrowana komunikacja danych

Pakiet transmisji danych z w pełni zintegrowaną rejestracją danych. WLAN, Ethernet, zarządzanie energią, web server i przekrój różnych interfejsów. Inwerter może być połączony z internetem poprzez kabel sieciowy bądź Wi-Fi. Łączność z komponentami innych producentów jest zapewniona dzięki interfejsom takim jak: Modbus TCP, SunSpec, ModbusRTU SunSpec czy Fronius Solar API (JSON).
pcbreplacement1.png

Wymiana płyt PCB na miejscu

Dzięki modułowej konstrukcji w przypadku potrzeby wymieniana jest tylko wadliwa część od razu na miejscu instalacji, a nie jak w większości inwerterów należy cały inwerter wysłać do serwisu (często za granicę) lub wymienić na nowy. Obniża to istotnie koszty serwisu.
smart-grid-ready.jpg

Smart Grid Ready

Przystosowany do integracji z sieciami energetycznymi przyszłości zarządzanymi przez inteligentne systemy, tzw. SmartGrids

Seria Primo

primo-e14946825539991.png
Komunikatywny inwerter, zapewniający zoptymalizowane zarządzanie energią. Seria Fronius Primo, obejmująca klasy mocy od 3,0 do 8,2 kW, doskonale uzupełnia nową generację inwerterów SnapINverter. Jednofazowe, beztransformatorowe urządzenie jest idealnym falownikiem do zastosowania w gospodarstwach domowych. Dzięki innowacyjnej technologii SuperFlex Design uzyskano maksymalną elastyczność w projektowaniu instalacji, podczas gdy system montażu instalacji SnapINverter oraz konserwacja są tak proste, jak to tylko możliwe.
Seryjnie zintegrowany pakiet komunikacyjny z interfejsem WLAN, funkcją zarządzania energią, licznymi interfejsami i wieloma innymi cechami sprawia, że Fronius Primo jest bardzo „komunikatywny” w stosunku do swojego właściciela.

Karta Produktu

Seria Galvo

fronius_galvo.png
Przyszłościowy inwerter dla małych systemów dedykowanych dla produkcji energii na własny użytek. W zakresach mocy od 1,5 do 3,1 kW, Fronius Galvo jest idealny dla gospodarstw domowych i jest szczególnie przydatny dla systemów produkujących energię na własny użytek. Zintegrowana przekaźnik menadżera energii (ang. Energy Manager) pozwala na maksymalizację zużycie w sterowanych odbiornikach energii. Wiele innych inteligentnych funkcji sprawia, że Fronius Galvo jest jednym z najbardziej przyszłościowych falowników w swojej klasie: zintegrowana rejestracji danych, proste podłączenie do internetu przez WLAN lub Ethernet czy też technologia kart plug-in pozwalająca na rozbudowę falownika w przyszłości o dodatkowe funkcje.

Karta Produktu

Seria Symo

m-71784.png
Oferujący przedział mocy od 3,0 do 20,0 kW, beztransformatorowy Fronius Symo jest trójfazowym inwerterem dla systemów PV każdej wielkości. Wysokie napięcie systemu, szeroki zakres napięcia wejściowego i dwa trackery MPP zapewniają maksymalną elastyczność w projektowaniu systemu. Standardowy interfejs do Internetu za pomocą sieci WLAN lub Ethernet i łatwość integracji komponentów firm trzecich sprawia, że Fronius Symo to jeden z najbardziej komunikatywnych inwerterów na rynku.

Karta Produktu

Seria Symo Hybrid + Energy Package

product-inverter-fronius-symo-hybrid.png
Fronius Symo Hybrid umożliwia przechowywanie w baterii wszelkich nadwyżek energii pochodzących z systemu fotowoltaicznego. Wynik: maksymalne zużycie dostępnej energii na potrzeby własne budynku, jak również maksymalna niezależność energetyczna.

Zasada działania systemu hybrydowego Fronius

Karta Produktu

Seria Eco

eco.png
Trójfazowy falownik Fronius Eco dostępny w klasach mocy 25,0 i 27,0 kW optymalnie spełnia wymogi dużych instalacji. Dzięki niewielkiej masie i systemowi montażu SnapINverter, to beztransformatorowe urządzenie umożliwia prostą i szybką instalację wewnątrz budynku i na zewnątrz. Przy stopniu ochrony IP 66 falownik ten wytycza nowe standardy. Zastosowanie zintegrowanych gniazd bezpieczników modułów na obu biegunach i opcjonalnej ochrony przeciwprzepięciowej sprawia, że nie ma potrzeby używania skrzynek przyłączeniowych modułów.

Karta Produktu

Gwarancja i Serwis Fronius

Inwertery Fronius  dostarczane są ze standardowym, 2-letnim okresem gwarancyjnym.
Rejestrując swój produkt Fronius na portalu www.solarweb.com ciągu 30 miesięcy od daty wysyłki z fabryki, możesz bezpłatnie wybrać jeden z dodatkowych modeli gwarancyjnych.

Poza standardową dwuletnią gwarancją, Gwarancja Fronius obejmuje jeszcze dodatkowo 5 lat. Oznacza to, że koszty materiałów, jak również koszty obsługi i transportu są pokrywane przez okres 2 lat. Dodatkowo korzysta się z ochrony gwarantowanej na materiały przez kolejne 5 lat - w rzeczywistości oznacza to łącznie 7 lat gwarancji.
Do standardowej dwuletniej gwarancji, Gwarancja Fronius Plus dodaje trzy kolejne lata. Model ten obejmuje koszty materiałów, jak również koszty obsługi i transportu dla całego pięcioletniego okresu gwarancyjnego i przynosi długotrwałą i wszechstronną ochronę.
Oprócz powyższych istnieje możliwość odpłatnego przedłużenia okresu gwarancji nawet do 20 lat.


froniusservicepartner_label-e14413595891771.jpg
fronius-monitoring.png

Monitoring produkcji i zużycia

 Dzięki rejestracji na platformie Fronius Solar.web otrzymujesz:  

Czytelną prezentację i analizę bieżących oraz archiwalnych danych
Automatyczne porównania wydajności kilku inwerterów lub okresów czasu
Porównanie danych systemu PV z danymi z czujników (porównanie założeń i wartości rzeczywistych)
Moduł automatycznego wykrywania błędów
Automatyczne przesyłanie wiadomości i regularne raporty
Prostą prezentację zużycia energii na potrzeby własne
korzystanie z tych funkcji jest bezpłatne

wymagane jest podłączenie inwertera do internetu 
 
 

O GoSolar

Naszą misją jest zapewnienie naszym Klientom komfortu życia i niezależności energetycznej.

Uzyskamy to dzięki dostarczaniu Im najwyższej jakości rozwiązań z obszaru Odnawialnych Źródeł Energii oraz świadczeniu kompleksowego, profesjonalnego serwisu.

Ostatnie nowości

©2024 GoSolar Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe należą do ich właścicieli. Design featured by Aga Kosa

Szukaj